Puh. 020 781 6500
info@transport-savikko.fi
Online
Katso missä Savikko kulkee
Tarjouspyyntö
Pyydä tarjous

Yhteystiedot

Transport Savikko Yhtiöt Oy
Kytösavuntie 2
90450 Kempele
Suomi – Finland
Puh +358 (0)20 781 5600
Fax 020 781 5604

VAT:22771551
info@transport-savikko.fi
www.transport-savikko.fi

Ota yhteyttä »

OPERATIIVINEN TOIMINTA

Markku Kariniemi
Operatiiviset toiminnot, myynti ja markkinointi
Tel +358 (0)41 444 0255
markku.kariniemi@transport-savikko.fi

Jari Savikko
Kuljetussuunnittelun päällikkö, kalusto ja rekrytointi
Tel +358 (0)41 444 0252
jari.savikko@transport-savikko.fi

Ruotsi

Janne Mäkelä
Ruotsin vienti, Kotimaan liikenne
Tel +358 (0)40 143 1113
janne.makela@transport-savikko.fi

Tommi Mankinen
Ruotsiin vienti, lämpötilasäädellyt kuljetukset
Tel +358 (0)41 444 0284
tommi.mankinen@transport-savikko.fi

Jaakko Malinen
Ruotsin tuonti, Ruotsin kabotaasi
Tel +358 (0)40 620 1933
jaakko.malinen@transport-savikko.fi

Janne Tero
Ruotsin tuonti, Ruotsin kabotaasi
Tel +358 (0)41 444 0258
janne.tero@transport-savikko.fi

Norja

Juho Savikko
Norjan vienti, lämpötilasäädellyt kuljetukset
Tel +358 (0)40 351 38 00
juho.savikko@transport-savikko.fi

Pasi Lahtela
Norjan tuonti, Norjan kabotaasi
Tel +358 (0)400 162058
pasi.lahtela@transport-savikko.fi

Juho Mattila
Norjan vienti, Norjan kabotaasi
Tel +358 (0)41 444 0292
juho.mattila@transport-savikko.fi

Vesa Hokkanen
Norjan vienti, Norjan tuonti
Tel +358 (0)40 560 1751
vesa.hokkanen@transport-savikko.fi

Juha Savikko
Erikoiskuljetukset
Tel +358 (0)41 444 0253
juha.savikko@transport-savikko.fi

Kotimaan liikenne ja tukipalvelut

Janne Mäkelä
Kotimaan liikenne
Tel +358 (0)40 143 1113
janne.makela@transport-savikko.fi

Pertti Aarnio
Kotimaan liikenne
Tel +358 (0)41 444 0267
pertti.aarnio@transport-savikko.fi

Toni Aarnio
Reklamaatiot, laatu ja tukipalvelut
Tel +358 (0)41 444 0304
toni.aarnio@transport-savikko.fi

Petteri Lahtela
Kuljetuskoordinaattori
Tel +358 (0)41 50 50 212
petteri.lahtela@transport-savikko.fi

TALOUSHALLINTO

Erkki Savikko
Toimitusjohtaja
Tel +358 (0)41 444 0256
erkki.savikko@transport-savikko.fi

Leena Aarnio
Talouspäällikkö, palkat
Tel +358 (0)41 444 0250
Vaihde +358 (0)20 781 5600
leena.aarnio@transport-savikko.fi

Katja Savikko
Laskutus ja palkat
Tel +358 (0)41 444 0260
Vaihde +358 (0)20 781 5600
katja.savikko@transport-savikko.fi

Pirjo Ollonqvist
Laskutus, ostoreskontra
Tel +358 (0)40 774 9484
Vaihde +358 (0)20 781 5600
pirjo.ollonqvist@transport-savikko.fi

Eija Marjoniemi
Kirjanpito ja laskutus
Tel +358 (0)400 257676
eija.marjoniemi@transport-savikko.fi

Anu Pöyliö
Laskutus, ostoreskontra
Tel +358 (0)40 775 6100
anu.poylio@transport-savikko.fi

Heidi Savikko
Laskutus
Tel +358 (0)41 516 1554
heidi.savikko@transport-savikko.fi