Tel. +358 020 781 6500
info@transport-savikko.fi
Online
Se var Savikko går
Anbudsbegärän
Begär en offert

Kontakt

Transport Savikko Yhtiöt Oy
Kytösavuntie 2
90450 Kempele
Suomi – Finland
Tfn 020 781 5600
Fax 020 781 5604

VAT:22771551
info@transport-savikko.fi
www.transport-savikko.fi

Kontakt oss »

Operativt verksamhet

Markku Kariniemi
Operativt verksamhet, Försäljning och Marknadsföring
Tfn +358 (0)41 444 0255
markku.kariniemi@transport-savikko.fi

Jari Savikko
Chef för transportplaneringen
Tfn +358 (0)41 444 0252
jari.savikko@transport-savikko.fi

Sverige

Janne Mäkelä
Export till Sverige, inhemsk trafik
Tel +358 (0)40 143 1113
janne.makela@transport-savikko.fi

Tommi Mankinen
Export till Sverige, temperaturreglerade transporter
Tfn +358 (0)41 444 0284
tommi.mankinen@transport-savikko.fi

Jaakko Malinen
Import från Sverige, cabotage i Sverige
Tel +358 (0)40 620 1933
jaakko.malinen@transport-savikko.fi

Janne Tero
Import från Sverige, cabotage i Sverige
Tfn +358 (0)41 444 0258
janne.tero@transport-savikko.fi

Norge

Juho Savikko
Export till Norge, temperaturreglerade transporter
Tfn +358 (0)40 351 3800
juho.savikko@transport-savikko.fi

Pasi Lahtela
Import från Norge, cabotage i Norge
Tfn +358 (0)40 016 2058
pasi.lahtela@transport-savikko.fi

Juho Mattila
Export till Norge, cabotage i Norge
Tfn +358 (0)41 444 0292
juho.mattila@transport-savikko.fi

Vesa Hokkanen
Export till Norge, Import från Norge
Tfn +358 (0)40 560 1751
vesa.hokkanen@transport-savikko.fi

Juha Savikko
Specialtransporter
Tfn +358 (0)41 444 0253
juha.savikko@transport-savikko.fi

Inhemsk trafik

Janne Mäkelä
Inhemsk trafik
Tfn +358 (0)40 143 1113
janne.makela@transport-savikko.fi

Pertti Aarnio
Inhemsk trafik
Tfn +358 (0)41 444 0267
pertti.aarnio@transport-savikko.fi

Toni Aarnio
Reklamation, kvalitet och support
Tfn +358 (0)41 444 0304
toni.aarnio@transport-savikko.fi

Petteri Lahtela
transport coordinator
Tel +358 (0)41 50 50 212
petteri.lahtela@transport-savikko.fi

EKONOMIFÖRVALTNING

Erkki Savikko
Verkställande direktör
Gsm +358 (0) 41 444 0256
erkki.savikko@transport-savikko.fi

Leena Aarnio
Economichef, löner
Tfn +358 (0)41 444 0250
Växel +358 (0)20 781 5600
leena.aarnio@transport-savikko.fi

 

Katja Savikko
Fakturering och löner
Tel +358 (0)41 444 0260
Växel +358 (0)20 781 5600
katja.savikko@transport-savikko.fi

Pirjo Ollonqvist
Fakturering, leveransreskontra
Tel +358 (0)40 774 9484
Växel +358 (0)20 781 5600
pirjo.ollonqvist@transport-savikko.fi

Eija Marjoniemi
Bokföring och fakturering
Tfn +358 (0)400 257676
eija.marjoniemi@transport-savikko.fi

Anu Pöyliö
Fakturering, leveransreskontra
Tfn +358 (0)40 775 6100
anu.poylio@transport-savikko.fi

Heidi Savikko
Fakturering
Tfn +358 (0)41 516 1554
heidi.savikko@transport-savikko.fi